сите категории

ПРОИЗВОДИ

 • Основана
  2009

  Основана

 • Вработени
  450

  Вработени

 • Палета на производи
  7

  Палета на производи

 • Глобални дистрибутери
  80

  Глобални дистрибутери

ПРЕБАРУВАЊЕ ПО КАТЕГОРИИ

 • Неинвазивен вентилатор
 • CPAP / BIPAP маски
 • Управување со инфузија

ЗА НАС

Хунан подалеку од Медицинска технологија копродукции, Рибар

Инициран во 2009 година, со седиште во округот Јуелу, Чангша со регистрациски капитал од 30.48 милиони јени, е посветен на истражување и развој, производство, маркетинг и сервис на решенија за производи во медицинската здравствена индустрија. Главната деловна услуга вклучува управување со инфузијата (пумпа за инфузија, пумпа за шприц итн.), решенија за апнеја при спиење (CPAP, BPAP уреди и маски), стоматолошка опрема, медицински инженеринг, систем за повикување медицинска сестра итн. Производи со високи перформанси и одличен квалитет треба да бидат лансирани во болниците на сите нивоа во и надвор од Кина, притоа обезбедувајќи безбедни и удобни услуги за пациентите во светот. Beyond е посветена да стане водечки снабдувач на медицински производи и решенија.

Прочитај повеќе

Зошто да не одберете нас

ВЕСТИ

Често поставувани прашања

Заедничко прашање
 • Q

  Дали сте ги регистрирале производите кај релевантните органи?

  A

  Се регистриравме во некои земји кои имаат голем продажен маркетинг. За вашата земја, зависи од вашиот план за купување и количините на нарачки на локалниот пазар, можеме да одиме со вас за да регистрираме некои модели за кои мислите дека ќе бидат добар пазар.

 • Q

  Колку е голема вашата компанија?

  A

  Нашата компанија зафаќа површина од 1,700 квадратни метри со седум ката, нашите вработени се повеќе од 300 лица поделени во неколку одделенија, имаме тим од професионални софтверски и хардверски инженери, специјалисти по механичари и терапевти. Нашиот оддел за меѓународна продажба се состои од повеќе од 15 професионални лица, нивната одговорност е поделена според седумте континенти на светот, секој тим одговорен за различни земји.

Прочитај повеќе
0
Кошничка за испитување
  Вашата кошничка за испрашување е празна