сите категории

Вести

Дома>Вести

„Длабоко орање“ Турција - Илјадници милји помош за заедничка борба против епидемијата

Време: 2021-12-07 Посети: 325

     Република Турција (турски: Türkiye Cumhuriyeti; англиски: The Republic of Turkey), наречена Турција, е земја што се протега меѓу Европа и Азија. На север се граничи со Црното Море, на југ со Средоземното Море, на југоисток со Сирија и Ирак и на запад со Егејското Море. , граничи со Грција и Бугарија, а на исток граничи со Грузија, Ерменија, Азербејџан и Иран. Географската локација и геополитичкото стратешко значење на Турција се исклучително важни, а таа е раскрсницата што ги поврзува Европа и Азија.

Турција

    Новиот корона вирус продолжува да се шири, а состојбата со епидемијата во многу земји сè уште не е оптимистичка. Неодамна турската епидемија има тренд на враќање. Од прес-времето: Турција додаде 23,496 случаи во изминатите 24 часа во борбата против новата епидемија на круната. Од почетокот на епидемијата досега се потврдени вкупно 6,435,773 случаи, а вкупниот број на починати е 57,283.

三代泵在土耳其高端使用的装机场景_副本

    Пумпа за инфузија од серијата Sunfusion Semi-2|Erch-6|Anim-8 

Сценарија кои се користат во клубовите од високата класа во Турција

   ПОНАТАМУ Медикал е посветен на продлабочување на турскиот пазар и доби едногласна пофалба од локалните дистрибутери и болници за одличниот квалитет на производите и добрата репутација на корисникот. Зафатена од епидемијата, во Турција има сериозен недостиг на антиепидемиски материјали. Локалните дистрибутери итно нарачаа голем број материјали од нашата компанија. По добивањето на нарачката, нашата компанија веднаш го активираше планот за работа во итни случаи, го зголеми залихата на суровини на неинвазивни вентилатори и маски за дишење и ги договори вработените во производствената линија да работат прекувремено за да произведуваат и вложуваат максимални напори за да се осигура дека епидемиската превенција и контрола материјалите се загарантирани за да се обезбеди навремена испорака на нарачките.

信 图片 _20211207151549_

      Денес, светот одамна е глобално село, а судбината на луѓето од сите земји е тесно поврзана. Пред епидемијата мора да се обединиме. Бијанг Медикал отсекогаш се придржувал до мисијата за „користење на науката и технологијата за придружба на човековото здравје“ и придонесува во глобалната борба против „епидемијата“ колку што е можно повеќе.


Претходно: Барајте иновации и напредок, Beyond е во првите редови

Следно: Byond Medical им помага на земјите од Централна Азија да се борат против епидемијата

Жешки категории

0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна