сите категории

Вести

Дома>Вести

Терапија со кислород со висок проток на назална канила „Sailing out“ за да се задоволи побарувачката на пазарот

Време: 2021-08-02 Посети: 442

     Неодамна, епидемијата во Југоисточна Азија брзо се опорави и нејзините медицински ресурси постојано се напнати. Според податоците за епидемијата објавени од Индонезиската Национална агенција за помош при катастрофи на 27 јули, Индонезија додаде 45,203 нови случаи и 2069 нови смртни случаи, што е ново високо ниво од избувнувањето во Индонезија. Малезија, Тајланд имаат повеќе од 10,000 случаи во еден ден. До јули 27,6,260 нови потврдени случаи беа пријавени во Виетнам.微 信 图片 _20210728173812

      Како потпора во снабдувањето со средства за борба против епидемијата во странство, BEYOND Medical ја покажува силата на Кина и ја доставува кинеската надеж на светот. според сегашната динамика на епидемијата, лидерите на компаниите брзо формулираа упатства, веднаш ги активираа плановите за работа во итни случаи, го зголемија залихите на суровини за терапија со назална канила со висок проток на кислород и ги договорија вработените во производствената линија да работат прекувремено за производствоction, а во исто време, забрзајте ја брзината на испорака за да се осигурате дека нарачките од клиентите се испорачуваат непречено во рок од 2-5 дена, давајќи приоритет да се гарантираат итните потреби на областите со тешка епидемија во земјите од Југоисточна Азија.

微 信 图片 _20210728173918

     Во моментов, BYOND Medical обезбеди голем број на терапија со назална канила со висок проток на кислород за земјите од Југоисточна Азија, вклучително Индонезија, Виетнам, Тајланд итн., кои ефикасно ги пополнија празнините во медицинската опрема и продолжија да ја пренесуваат „кинеската моќ“ за антиепидемиска војна во Југоисточна Азија.


Претходно: BYOND Medical ги претстави своите производи на 84. Меѓународен саем за медицинска опрема во Кина

Следно: Нови пристигнувања|Серијата на пумпи со шприц за инфузија Hopefusion излегува на пазарот

Жешки категории

0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна