сите категории

Вести

Дома>Вести

FIME2022 | BYOND Medical се појавува на Меѓународната медицинска изложба на Флорида

Време: 2022-08-08 Посети: 237

微 信 图片 _20220729100307

Меѓународен медицински саем и конгрес во САД

Име на изложбата: Меѓународна медицинска изложба на Флорида (FIME)

Адреса: Конгресен центар во Мајами Бич (MBCC), Мајами Бич, Флорида, САД.

Време: од 27-29 јули 2022 година

Кабина бр.: A59

微 信 图片 _20220727141740

31-та американска меѓународна изложба за медицинска опрема (FIME) беше свечено отворена во Мајами, Северна Америка на 27-29 јули. Благодарение на постепеното олеснување на новата пандемија на круната, изложбата покажа и силен моментум на закрепнување, од 45 земји Повеќе од 700 компании од Кина и регионот успешно учествуваа на изложбата, привлекувајќи вкупно 12,650 професионални посетители од 80 земји и региони .

Неименувано-2

FIME е најголемиот меѓународен медицински саем и конвенција во САД. Пријавени од сите специјалности и дисциплини од целиот свет и од областа на здравствената заштита присуствуваат на FIME за да научат за најновите медицински помагала, производи, набавки, технологии и услуги и да учат од експерти од индустријата на тридневна едукативна конференција со шест патеки.

命名

Како еден од ретките кинески брендови кои учествуваат на изложбата,ПОНАТАМУ Медикал го имаше своето деби во FIME за прв пат, а исто така беше прв пат сите производи да бидат на иста сцена на северноамериканскиот пазар. Беше претставено целокупното решение за дијагноза и третман, споделувајќи го независниот иновациски план на националните брендови со светот.

Неименувано-1

Претходно: Byond Medical им помага на земјите од Централна Азија да се борат против епидемијата

Следно: MECICA 2022 !Добредојдовте да не запознаете на саемот Медика во Германија

Жешки категории

0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна