сите категории

CPAP / APAP

Дома>Производи>Неинвазивен вентилатор>Серија одговори>CPAP / APAP

автоматска cpap машина c-20c
CPAP машина ResPlus C20C за терапија со апнеја при спиење

CPAP машина ResPlus C20C за терапија со апнеја при спиење


Карактеристики на производот
Употребливи
① Мал, нежен и пренослив, нето тежина 2.2 кг;
②Резервоар за овлажнител што се одвојува, лесен за употреба;
③ 3.5" TFT дисплеј во боја, видлив и јасен;
④ Дизајн на едно копче, работа со една рака.
图片 1
图片 2Интелигентен
① Едно подесување на притисокот на клучот;
②Синхроно активирано од инспирација, висока чувствителност;
③ Увезен сензор за притисок, со нов контролен алгоритам;
④ Автоматска компензација за истекување и надморска височина, погодна за која било област;
⑤Аларм за прекин на струја, интелигентен систем за следење, направете мирен сон.
Комфорни
① Висококвалитетен тивок мотор, направете поинтимно придружување;
②Паметната технологија Belex, обезбедува полесно дишење;
③RAMP: поставување на време за стартување после спиење, подобрување на усогласеноста на терапијата.
图片 3


Приказ на производ
Испраќам барање

Жешки категории

0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна