сите категории

СО-Сонувачки-Ц

Дома>Производи>Неинвазивен вентилатор>Сонувачка серија>СО-Сонувачки-Ц

CPAP машини C01
CPAP машини C02
BY-Dreamy-C континуирана позитивна cpap машина под притисок на дишните патишта за непријателска употреба
BY-Dreamy-C континуирана позитивна cpap машина под притисок на дишните патишта за непријателска употреба

BY-Dreamy-C континуирана позитивна cpap машина под притисок на дишните патишта за непријателска употреба


Карактеристики на производот

CPAP машините прифаќаат континуирана терапија со позитивен притисок на дишните патишта за лекување или ублажување на поврзани респираторни заболувања.
Погоден е за клинички третман на синдром на апнеја-хипопнеа при спиење (OSAHS).
 
By-Dreamy-C02

Карактеристики на CPAP машината
1. 128×64 LCD дисплеј со лесно ракување.
2. Достапен е интерактивен оперативен интерфејс. Функцијата за задно осветлување овозможува ноќна работа.
3. Машината за континуиран позитивен притисок на дишните патишта работи на постигнување синхронизација човек-компјутер.
4. Ултра тивок дизајн и засилено време на одложување.
5. USB порта за преземање на податоците
6. Преносната машина прифаќа увезена технологија за движење, способна за постојано загревање.
7. Модерен дизајн
8. CPAP машината се состои од домаќин, цевка за дишење, филтер сунѓер, кабел за напојување, адаптер за напојување.

Белешки на CPAP машина
1. Недостапно кај булозно белодробно заболување, пневмоторакс, сериозен недостаток на ефективен волумен на циркулирачка крв со шок, кома или со нарушување на свеста, или не соработувајте или прифаќајте го третманот со маска.
2. Не се однесува на деца, или физички, сензорни, интелектуални не може да се користат безбедно и без помош или корисник под старателство. 


Параметри на CPAP машина

модел BY-Dreamy -C02 
Покажи 128×64 LCD екран 
режим CPAP 
Функции и карактеристики 
Притисок 4-20CMH2O 
Белекс (1-3 нивоа) 2-4смХ2О 
Рампа 0-60 мин 
Автоматска компензација на истекување Да 
Автоматско прилагодување на висината Да 
Автоматско вклучување / исклучување Да 
Прилагодлив систем за навлажнување на постојана температура Да 
Заменлива водна комора Да 
Преземи преку USB на компјутер Да 
Ниво на звучен притисок (10cmH2O) <30dBA 
Влезен волт.&фрек. 110-240Vac, 50/60Hz 
Нето тежина и големина 1.8 кг, 255 × 170 × 112 мм (домаќин + навлажнувач) 


CPAP:
Примени толпа:
1. AHI ≥ 15 пати / час од пациентите.
2. АХИ <15 пати/час, но дневната поспаност и другите симптоми беа очигледни

Табу:
1. Повторена епистакса
2. Кома
3. Хемодинамска нестабилност
4. Пневмоторакс
5. Белодробна була
6. Цереброспинална ринореа

Додатоци за производи
Назална маска, капа за глава, цевка, филтер, адаптер за напојување, упатство за употреба и патна торба


图片 1Компактен
① Едноставен, елегантен и привлечен изглед;
② Мала големина, мала тежина и лесен за носење;
③ Два типа на дисплеи за да се исполнат различни барања;
④Концизен дизајн на корисничкиот интерфејс, може да се земе во голема мера.
Лесен за користење
① Контрола со едно копче, погодна за работа;
②Технологија за синхронизација, висока чувствителност, стабилна вентилација;
③ Одделен навлажнувач, лесен за чистење или додавање вода;
④Аларм за прекин на напојувањето, спијте цврсто со одмор.
图片 2
图片 3Удобен сон
① Постојан навлажнувач, го прави здивот удобен;
②Нанесете висококвалитетен вентилатор, звук помал од 30dB;
③ Автоматско вклучување и исклучување, мирно спие;
④Интелигентна компензација, функција на рампата, подобрување на усогласеноста;
图片 4


Приказ на производ
Испраќам барање

Жешки категории

0
Кошничка за испитување
    Вашата кошничка за испрашување е празна